C0805C105K4RAC 7025 KEMET
C0805C105K4RAC 7025 Images
Please contact us for more photos of C0805C105K4RAC 7025
Part Number C0805C105K4RAC 7025
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C105K4RAC 7025
Datasheet download C0805C105K4RAC 7025.pdf
Request Quotation for C0805C105K4RAC 7025
C0805C105K4RAC 7025 Specifications
Case Size 0805
Dielectric X7R
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0805
Tolerance 10 %
Capacitance Value 1 uF
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.9 mm
Rad Hard No
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 16 V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 2 mm